PROČ PRÁVĚ SÍTĚ PROTI HOLUBŮM?

JEDINÉ 100% FUNKČNÍ ŘEŠENÍ – ANO OPRAVDU 100% FUNGUJE!

SÍŤ CHRÁNÍ VŠECHNY PLOCHY VNĚ SYSTÉMU

SPOLEHLIVÝ A LÉTY PROVĚŘENÝ SYSTÉM

DLOUHOLETÁ FUNKČNOST SYSTÉMU – AŽ 15 LET!

PROVEDENÍ V BARVĚ PÍSKOVÉ – MINIMÁLNÍ VIDETELNOST

UV ODOLNÉ PROVEDENÍ

SÍTĚ PROTI HOLUBŮM JSOU POUŽITELNÉ TÉMĚŘ VŠUDE

VYSOKÁ PEVNOST, AVŠAK POUZE 0,8MM ŠIROKÉ VLÁKNO

VHODNÉ I PRO PAMÁTKOVĚ CHRÁNĚNÉ OBJEKTY

SYSTÉM JE DOPORUČOVÁN PAMÁTKÁŘI NEJEN V PRAZE

 

Síťový systém proti holubům (síť proti holubům / sítě proti holubům) jsme postupně během let vylepšovali, měnili používané materiály a k některým se opět vraceli, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout ucelený ochranný síťový systém proti holubům, který by zajišťoval dlouholetou funkčnost společně s minimální pohledovou viditelností. Věříme, že se nám to podařilo a nyní můžeme náš systém a zkušenosti bez obav nabídnout i našim zákazníkům.

VLASTNOSTI SYSTÉMU  Síť proti holubům – Pohled z vně zasíťované lodžie naší sítí s oky 50x50mm tl.0,8mm

Síťový systém proti holubům je kompletován ze "sestav", kde základ tvoří kotvy (kotvy do oplechování v provedení nerez/pozink, kotvy do nezateplené fasády nebo do fasád zateplených – vata i polystyren), dále lankový rám (pozinkované či nerezové lanko s napínáky a spojkami) a samozřejmě síť proti holubům v barvě kamene s oky 50x50mm. Síť proti holubům je, díky montáži do sestav, možné instalovat takřka kamkoliv od lodžií a balkonů panelových domů, přes zasíťování klimatizací a vzduchotechniky kancelářských budov, zasíťování podhledů nákladových ramp, až po zasíťování měděných střech historických budov. A to vše jen díky ucelené nabídce 100% účinnému systému ochrany budov proti holubům – sítím proti holubům.   

Náš síťový systém proti holubům je možné kotvit do:

nezateplené fasády: cihly, panelu, betonu, dlažby – hmoždinka s očkem a vrutem

oplechování:  pozinkované či měděné, titanzinek (kotvení pomocí trhacích nýtů)

zateplené fasády: polystyren i vata – speciální hmoždinka s okem délky 50mm kotvená pouze do zateplení (žádné tepelné mosty!)

ocelové konstrukce: ocelové nosníky, traverzy, I-profily – pomocí nastřelování trnů či upevňovací technikou bez narušení podkladu (speciální držáky nebo pomocí technologie lepení)

sklo a keramika: sklo, drátosklo a dlažba – lepením speciálních profilů

 

TRVANLIVOST NAŠÍ SÍTĚ

Síť proti holubům – Zasíťovaní rohové lodžie naší sítí s oky 50x50mm tl.0,8mmTrvanlivost u námi dodávaného systému se pohybuje běžně kolem 10-15 let. I po uplynutí této doby bývá systém stále funkční. Díky naší ověřené konstrukci je možné stávající síť demontovat a nahradit novou s použitím stávajících kotevních prvků – žádné nové kotvy, vrtání, pouze výměna sítě! Tímto způsobem je možné ušetřit až 60 % při budoucí výměně sítí proti holubům.  
Síť proti holubům dodáváme pouze v léty prověřeném provedení PE (polyethylen) v barvě kamene (pískové, béžové) s oky 50x50mm a tloušťce vlákna pouhých 0,9mm. Síť je tak minimálně viditelná, nenarušuje charakter stavby a je vhodná jak pro moderní budovy, tak i pro památkově chráněné objekty. Zachovává si pevnost a dlouholetou trvanlivost. Námi dodávaná síť proti holubům je na rozdíl od konkurence vyrobena v UV stabilním provedení, což znamená, že na slunci nemění barvu a nedochází k její rychlé degradaci (rozpadu) vlivem povětrnostních vlivů. Síť je mimo to samozřejmě 100% voděodolná a nehořlavá (nehoří, roztéká se při 120°C).

 

 

JAKOU SÍŤ BYSTE SI ROZHODNĚ KOUPIT NEMĚLI? 

Černé, zelené a bílé sítě – kvalitní s oky 50x50mm
Pro laika může být barva sítě proti holubům na první pohled nepodstatná, avšak ve viditelnosti sítě v barvě kamene a sítí ostatních (i včetně bílé) je opravdu veliký rozdíl. Vždy doporučujeme používat sítě v barvě kamene (béžová), jelikož tato barva se výborně rozptýlí v prostoru a síť je minimálně pohledově viditelná. To platí i při výrazně tmavším pozadím za sítí (např. tmavý balkon, barevná fasáda atd.). Vždy požadujte sítě v barvě kamene (béžové).  

Sítě bezuzlové
Nyní zaznamenávají rozkvět firmy nabízející sítě takzvané "neuzlované" nebo "bezuzlové" sítě se "zázračnými" vlastnostmi, které jsou údajně podstatně lepší než-li sítě uzlované. Tyto výroky prodejců jsou naprosto nepravdivé. Tyto sítě mohou být lepší pouze pro firmy, které je instalují, jelikož jejich pořizovací cena je podstatně nižší, než je cena kvalitních uzlovaných sítí. Vlákna těchto sítí jsou díky své konstrukci také podstatně tlustší než sítě uzlované (tloušťka vlákna
 1,2mm a více), a tím pádem bývají minimálně o 50 % více viditelné než námi dodávané sítě uzlované.

Sítě ze země vycházejícího slunce
Mezi další oblíbené prodejní triky prodejců patří "moderní" sítě proti holubům s úzkým profilem. Barva sítí je většinou černá, tloušťka je pouhých 0,15-0,20mm v provedení monovlákna (z jednoho vlákna), čemuž může odpovídat i jejich předpokládaná trvanlivost. Lákavý je u těchto sítí také způsob instalace – většinou nalepíte speciální sponky tmelem přímo na fasádu a síť do nich následně nacvaknete. Síť bez vodícího rámu není dle našich zkušeností (ať již síť proti holubům "východní" provenience či jakoukoliv jinou síť) možné správně napnout a v místech kotvení dochází k neúměrnému tlaku na některé z bodů a následné roztržení této tenké sítě. O prověšení sítě mezi kotvami nemluvě. Pevnost lepeného spoje je v tomto případě úměrná přilnavosti fasádní barvy k omítce, kde je bez kotvení přímo do fasády velký předpoklad k odpadávání kotev. Největší nebezpečí těchto sítí však není v jejich kvalitě, nýbrž v samotném provedení – takto úzké vlákno může být pro holuby neviditelné, může docházet k vletu holubů do těchto sítí, jejich zamotání a následném nehumánním úhynu v takto osazené instalaci.

Sítě s opletem (sítě s vyztuženým okrajem) 

Tyto sítě jsou perfektní do branky na fotbalové hřiště, nicméně určitě ne proti holubům na váš balkon. A to hned z několika důvodů:

  • viditelnost – oplet sítě má i 8mm, což opravdu uvidíte
  • síť musí být vyrobena přesně na míru, jinak ji není možné použít – síť není možné upravovat na místě
  • vyšší pořizovací cena nebo cena na úkor kvality – zakázkově vyráběná síť musí být logicky dražší, než-li sítě, které je možné vyrobit a nainstalovat tisíce metrů a pokud ne, bude nejspíše „sleva“ v její kvalitě
  • rychlost dodání a realizace – pokud budeme něco 3 týdny vyrábět, zákazník bude na realizaci čekat minimálně 30 dní. Námi dodávané sítě proti holubům jsou vždy skladem připraveny k okamžitému použití. Než konkurence svou „zakázkovou“ síť vyrobí, my máme ve většině případů namontováno, vyfakturováno a zaplaceno. Opravdu se vám chce čekat?


Sítě s oky „na koso“ 
Standardní provedení sítě je s oky vodorovnými (svislými), proč? Dům je pravoúhlý, okna, balkony či lodžie jsou taktéž pravoúhlé a síť si necháte nainstalovat „na koso“, aby byla co možná nejvíce vidět a maximálně vás rušila? Nenecháte. Těmto sítím se totiž obloukem vyhnete. Pokud se i přesto rozhodnete, ať už z jakéhokoliv důvodu, pro toto provedení, nechte si síť někým naistalovat (a to i v případě, že jste šikovný kutil, řemeslník nebo dokonce realizační firma). Utrpení, deprese a psychické vyčerpání, které montáž sítí proti holubům s oky „na koso“ přinese, nikomu nepřejeme.  

 

Malooké "agrární" sítě z hobby marketu či zakrývací „plotové“ sítě 
Koupíte je v každém větším hobby marketu, u prodejce zahradnických potřeb nebo prodejce plotů. Většinou jsou v barvě tmavě zelené, někdy také černé. Těmto sítím se raději vyhněte – nejedná se o sítě proti holubům a pro ošetření vašeho balkonu nebo lodžie proti holubům se opravdu nehodí. Tyto sítě jsou primárně určeny k ochraně vinic a sadů proti drobnému ptactvu (například špačkům) nebo jako velmi levné zakrytí plotu z pletiva – neslouží jako ochrana budov proti holubům. Na první pohled Vás může zlákat nízká cena této malooké sítě, ale jako všechno, i toto má svůj důvod. Důležité je si uvědomit, že tyto sítě jsou velmi husté. Taková síť nainstalovaná na fasádě domu bude opravdu velmi viditelná – v zelené barvě obzvlášť. Na 100 metrů poznáte balkon osazený takovou sítí – jistě to znáte sami, stačí se projít po sídlišti a těchto nevzhledných sítí uvidíte z velké dálky několik. O pohledu zevnitř balkonu nebo lodžie ani nemluvě. Další důvod nízké ceny je trvanlivost – tyto sítě proti drobnému ptactvu jsou tak levné, protože jsou vyráběny jako sezónní – před sklizní se sundají a příští rok nahradí novými. Nikdo u nich nepředpokládá, že by měly vydržet delší dobu. Není možné tyto agrární sítě srovnávat s kvalitními sítěmi proti holubům, protože kvalita, trvanlivost a viditelnost jsou úplně jinde.